WOŚP

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Płocku! [PROGRAM]

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ma na celu zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Przed nami kolejne wspólne kwestowanie i koncertowanie w Orlen Arenie. Widzimy się 28 stycznia 2024 o godz. 14.

W Orlen Arenie usłyszymy m.in. Mezo, Alicję Janosz oraz Marikę. To jednak nie koniec muzycznych atrakcji. Przed nami także występy grup amatorskich Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki im. Themersonów i Młodzieżowego Domu Kultury oraz zespołu Forget Me Not z Pracowni Muzycznej POKiS. Nie zabraknie relacji z całej Polski i innych atrakcji oraz „Światełka do Nieba” w formie pokazu laserowego.

Tradycyjnie, zaczniemy od rozgrzewki z grupami amatorskimi z Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki im. Themersonów i Młodzieżowego Domu Kultury, jednak scenę tuż po godz. 15 przejmie Mezo! Twórca takich hitów jak Sacrum, Ważne, Aniele, Kryzys. Jego twórczość to połączenie hip-hopu z popem, mądrego, uniwersalnego i pozytywnego przesłania. Prywatnie Mezo to pasjonat sportu, tenisista, biegacz z rekordem życiowym w maratonie 2 godziny 48 minut! Z taką kondycją, jesteśmy pewni, że scena zapłonie.

Godzinę później, na scenie pojawi się płocki zespół Forget Me Not, który od września 2022 szlifuje swoje umiejętności w Pracowni Muzycznej POKiS. Jest to zespół założony przez uczniów płockiej Jagiellonki, grający w stylu indie rock. Jak przystało na niezależny zespół, swoje próby rozpoczynali w garażu. Grają głównie covery, jednak stawiają na różnorodność, dlatego w składzie znajdziemy byłego akordeonistę, ale też przyszłego fizyka jądrowego.

O godz. 16:50 na scenie pojawi się Alicja Janosz. Wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Autorka podcastu „I tak Cię kocham”, towarzyszącego jej najnowszej, pełnej czułości płycie o tym samym tytule. Znana ze zwycięstwa w pierwszej edycji telewizyjnego talent-show pt. „Idol” oraz „Szansy na Sukces”. Laureatka 2 złotych płyt. Prowadzi autorskie warsztaty wokalne dla kobiet Mam Głos. Obecnie pracuje nad drugą płytą dla dzieci oraz w duecie producenckim z Bartoszem Niebieleckim nad kolejnym krążkiem, tym razem inspirowanym analogowymi brzmieniami lat 80-tych i 90-tych.

O godz. 17:50 zobaczycie jeszcze jeden zespół, jednak dopinamy ostatnie szczegóły, aby móc przekazać tę informację dalej. Jedno jest pewne – będzie się działo!

Będzie się działo także o godz. 18:30. Wtedy na scenie pojawi się Marika, która była pierwszą wokalistką wykonującą styl reggae-dancehall w Polsce na dużą skalę. Ta charyzmatyczna artystka sceniczna od początku swojej drogi dała poznać się swoim odbiorcom za sprawą mocnej nawijki. Jako debiutantka zaczęła występować w małych klubach muzycznych z najlepszymi DJ-ami branży, by wydeptać swoją drogę i dotrzeć na największe festiwalowe sceny i występować na nich, nie tylko w Polsce. Scenicznie i wydawniczo ostatnio było o niej ciszej, bo… urodziła bliźnięta! Dzieci poszły do przedszkola. Marika wraca do gry!

Po koncertach zabieramy się za przygotowania do finału, a o 20:00 wspólnie puszczamy światełko do nieba. Program będziemy aktualizować na bieżąco, dlatego warto od czasu do czasu zajrzeć na tę stronę!

14:00 | START | scena główna – Orlen Arena

14:00 – występy grup tanecznych Move Dance Studio; Akademia Cheerleaders IMPRESJA

15:10 – koncert MEZO

16:10 – koncert Forget Me Not (POKiS)

16:50  – koncert Alicja Janosz

17:50 – grupy wokalne: SingYourSong, SemiStage (MDK)

18:30 – koncert MARIKA

19:40 – przygotowanie do finału, goście i licytacja tortów

20:00 – ŚWIATEŁKO DO NIEBA – hymn WOŚP i pokaz laserowy

20:30 – zakończenie imprezy

Organizatorem 31. Finału WOŚP jest Urząd Miasta Płocka, Młodzieżowy Dom Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego w Płocku oraz Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Themersonów. Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego, Agencja Reklamy MixDigital oraz ORLEN ARENA w Płocku.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego grania na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spotykamy się w Orlen Arenie ( plac Celebry Papieskiej 1) już 28 stycznia o godzinie 14, aby zapewnić sprzęt do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.. Graj razem z nami!

Partnerem tegorocznego Finału jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.