AktualnościGaleria 2024WOŚP

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na zdjęciach

Za nami 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku 460 wolontariuszy z charakterystycznymi puszkami wyruszyło na ulice naszego miasta, aby zbierać pieniądze dla tych, którzy tego najbardziej potrzebują. W tym roku zbieraliśmy na sprzęt pozwalający wykryć schorzenia i leczyć nasze doświadczone pandemią płuca. Płocczanie w tym roku również nie zawiedli i okazali się hojnością. Do wolontariackich puszek trafiło już ponad 485 tysięcy złotych. A to jeszcze nie koniec!!! Ta kwota nie obejmuje naszych aukcji na Allegro, zarówno tych już zakończonych, jak i jeszcze trwających. Do ubiegłorocznego rekordu brakuje niewiele i jesteśmy przekonani, że uda się nam go przebić.

Finał WOŚP to jednak nie tylko zbiórka. W gościnnych progach Orlen Areny można było zobaczyć koncerty zespołów i wokalistów związanych z Młodzieżowym Domem Kultury i Płockim Ośrodkiem Kultury i Sztuki, oraz gwiazd dzisiejszego dnia: Mezo, Alicji Janosz i Mariki.

Tradycją płockiego Finału jest licytacja tortu dla wolontariuszy. Tym razem przygotowana przez Dolce Caffe słodka niespodzianka dla wolontariuszy kosztowała zwycięzcę licytacji ponad 6 tysięcy złotych, co również było rekordową kwotą. Zwieńczeniem płockiego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podobnie jak w całej Polsce, było „Światełko do nieba” – laserowy pokaz „światło i dźwięk”.

A jak wyglądał finał WOŚP w Płocku? Zobaczcie na naszych zdjęciach.

Partnerem Wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Zobacz także
Close
Back to top button