AktualnościGaleria 2023

Marcelina Rościszewska – czas niezmarnowany

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z niezwykłego spektaklu pt. „Marcelina Rościszewska – czas niezmarnowany”, zorganizowanego przez Komitet Społeczny Budowy Pomnika Marceliny Rościszewskiej. Wydarzenie odbyło się 28 maja o godzinie 17:00 w sali Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego.

W trakcie spektaklu wystąpili utalentowani uczniowie szkół podstawowych nr 12, 16 i 17 oraz wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury. Reżyserią tego wyjątkowego spektaklu zajął się Szymon Cempura, aktor Teatru Dramatycznego Im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku.

Wydarzenie to było okazją do uhonorowania pamięci Marceliny Rościszewskiej – patriotki, obrończyni Płocka w 1920 roku, nauczycielki oraz wybitnej kobiety zaangażowanej w życie społeczne i kulturalne miasta. Pomysłodawcy postanowili upamiętnić ją poprzez stworzenie wyjątkowej rzeźby na ulicy Tumskiej w Płocku oraz zorganizowanie tego niezwykłego spektaklu, który miał na celu przybliżyć postać Marceliny Rościszewskiej mieszkańcom miasta, zwłaszcza młodszemu pokoleniu.

Komitet Społeczny Budowy Pomnika Marceliny Rościszewskiej serdecznie zaprosił uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkół i placówek do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Wspólnie uczciliśmy pamięć Marceliny Rościszewskiej i wskazaliśmy jej znaczenie w historii Płocka.

Przyłączcie się do nas i zobaczcie, jak wyjątkowy był ten spektakl, który pozwolił nam jeszcze bardziej docenić postać Marceliny Rościszewskiej.