Wakacje dla młodzieży z klas VI-VIII

Od poniedziałku, 15 czerwca, zapisujemy na warsztaty opowieści słowem, wizją i dźwiękiem „Zarośla”.

Jeśli lubisz naturę i wędrówki po dzikich terenach, koniecznie skorzystaj z naszej oferty.

Termin:
19 lipca – 28 lipca, godz. 9.00 – 14.00
31 lipca – wystawa i podsumowanie projektu na Ogródku Jordanowskim, ul. Strzelców Konnych 4

Zapisy: pod numerem telefonu: 609 525 811, godz. 10.00 – 14.00

W pierwszym tygodniu odbędą się warsztaty opowieści. Podczas wycieczek terenowych m.in.: do Jaru Brzeźnicy, Rosicy oraz nadwiślańskich dzikich terenów, będziemy tworzyć rozmaite historie. Zajęcia będzie prowadzić Anna Woźniak – animatorka kultury, opowiadaczka, inicjatorka i koordynatorka projektów edukacyjnych i artystycznych. Od 2015 r. współtworzy artystyczna grupę Opowieści z Walizki, w której wspólnie z Joanną Sarnecką realizuje spektakle narracyjne. Występuje na festiwalach, w muzeach, domach kultury, bibliotekach, świetlicach, więzieniach. Pracuje w dziale edukacji Mazowieckiego Instytutu Kultury, gdzie w ramach Mazowieckiego Obserwatorium Kultury przygląda się procesom kulturowym w woj.mazowieckim www.opowiescizwalizki.pl, www.niewidzialnemiasta.pl

W drugim tygodniu odbędzie się warsztat reporterski, podczas których stworzymy eko-ziny, metodą hand-made z użyciem gazet, zebranych roślin i innych materiałów. prowadzone przez Iwonę Markiewicz – kulturoznawczyni, animatorka. Przez wiele lat zajmowała się organizacją warsztatów dziennikarskich dla młodzieży. Organizuje spotkania literackie, koordynuje Festiwal poświęcony twórczości Franciszki i Stefana Themersonów.

Podczas wszystkich spotkań będziemy prowadzić dokumentację zdjęciową
i fotograficzną odwiedzanych miejsc, które zostaną zaprezentowane 31 lipca na FINALE PROJEKTU ZAROŚLA – wystawie,  podsumowującej projekt w Ogródku Jordanowskim.

Projekt „Zarośla – warsztaty sztuki opowieści słowem, wizją i dźwiękiem” dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Bardzo Młoda Kultura 2019–2021” oraz ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.