Galeria 2023Mistrz i Uczeń

Mistrz i Uczeń 2023 – finał Warsztatów

Zakończyły się trzydniowe Ogólnopolskie Warsztaty Artystyczne „Mistrz i Uczeń”. Intensywna praca ich uczestników, pracujących pod okiem swoich Mistrzów: Agnieszki Dąbrowskiej-Walczak, Magdy Ptaszyńskiej i Julii Kotarskiej została zwieńczona wspólnym przedstawieniem „Marcelina Rościszewska – marzycielka na służbie”. W gościnnych progach Muzeum Mazowieckiego uczniowie przybliżyli postać wybitnej płocczanki – Marceliny Rościszewskiej.

Przedstawienie nie było ostatnim punktem programu. Tym było odsłonięcie pomnika Marceliny na ulicy Tumskiej, przed siedzibą Młodzieżowego Domu Kultury.

Na przedstawieniu pojawili się goście honorowi, z prawnukami bohaterki na czele. Przedstawienie i odsłonięcie pomnika zaszczycili też: Elżbieta Gapińska, posłanka na Sejm RP, Andrzej Nowakowski, Prezydenta Miasta Płocka, przedstawiciele Samorządu Województwa Mazowieckiego, sponsorów i partnerów wydarzenia.

Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego.