Aktualności

Wakacyjne atrakcje w MDK

Już w najbliższy poniedziałek w Młodzieżowym Domu Kultury startują półkolonie letnie. Dla uczestników zajęć, które potrwają od 29 czerwca do 10 lipca, przygotowaliśmy wiele atrakcji. Odwiedzimy między innymi: płockie ZOO, strzelnicę, Płocką Galerię Sztuki, Muzeum Mazowieckie, będziemy bawić się sztuką na zajęciach plastycznych, zadbamy o tężyznę fizyczną na pływalni Jagiellonka i na Orliku.

Również od 29 czerwca do 10 lipca dla miłośników sztuk plastycznych przygotowaliśmy „Wakacyjne spotkania z ołówkiem”. Chociaż skupimy się głównie na zajęciach plastycznych, nie zabraknie też innych atrakcji, jak na przykład wycieczka do wioski indiańskiej TATANKA czy na zamek w Kruszwicy. Spotkania z ołówkiem organizujemy w naszej filii „eMDeKuś” przy Szkole Podstawowej nr 23 w Płocku.

„Przystanek Maciuś” też nie będzie próżnował w te wakacje. Tam również skupimy się na zajęciach plastycznych, dołączymy też do wycieczek do wioski indiańskiej i na zamek w Kruszwicy.

Prócz zajęć półkolonijnych organizujemy również różnego rodzaju warsztaty artystyczne. W dniach 29.06 – 01.07 warsztat plastyczny w MDK organizuje pani Sylwia Serwach-Barucha (zostały ostatnie wolne miejsca). Również w MDK dwudniowe warsztaty plastyczne poprowadzi pani Dorota Szarmach-Jończyk, która ze swoimi podopiecznymi wybierze się do Ogrodu Zoologicznego, gdzie uczestnicy warsztatów będą szukać inspiracji.
Trochę później, bo od 13 do 15 lipca oraz od 16 do 17 lipca dwie grupy warsztatowe poprowadzi pani Małgorzata Ćwiklińska. Jej podopieczni będą uczyć się nowych technik oraz szlifować swój warsztat nie tylko w MDK, ale również podczas zajęć plenerowych, między innymi w Ogrodzie Jordanowskim.

Przygotowaliśmy też coś dla miłośników tańca. Od 29 czerwca do 1 lipca warsztaty taneczne poprowadzi pani Jolanta Wróblewska. Podczas tych warsztatów uczestnicy będą nie tylko doskonalić swój warsztat taneczny. Nauczą się również, jak przygotować się do występu na scenie – poznają tajniki scenicznego makijażu czy tworzenia scenicznych fryzur (zostały jeszcze ostatnie miejsca).

Pani Olga Barańska podczas trzydniowych warsztatów (29.06 – 01.07) zadba o rozwój umiejętności teatralnych. Podczas zajęć będziemy pracować miedzy innymi nad dykcją, emisją głosu, bawić się dramą.

W filii MDK „Przystanek Maciuś” ćwiczyć będą instrumentaliści. Pan Bogdan Marciniak przygotował dla nich warsztaty, podczas których będą mogli doskonalić swoje umiejętności i poznawać nowe techniki. Warsztaty instrumentalne zaplanowaliśmy na 3 dni, od 29 czerwca do 1 lipca.

Nie zabrakło też treningów dla sportowców. W Szkole Podstawowej nr 15 pod opieką pani Anny Chudzik trenować będą badmintoniści. Adepci tego widowiskowego, chociaż w Polsce niezbyt popularnego sportu, podzieleni na grupy, ćwiczyć będą od 29 czerwca do 10 lipca.

Back to top button