Aktualności

W cieniu wielkiej bitwy

Przykro nam, że nie możemy zaprosić Państwa do naszej siedziby na wystawę, dlatego zachęcamy do posłuchania odcinkowej opowieści na facebookowym profilu MDK

Działanie W cieniu Wielkiej Bitwy, to projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej w Legionowie poświęcony lokalnym opowieściom wojny-polsko bolszewickiej 1920 na terenie Mazowsza. Do jej tworzenia inicjatorka Monika Rejtner, zaprosiła praktyków z rożnych instytucji m.in: Młodzieżowego Domu Kultury w Płocku, Ośrodka Kultury PomPA w Pomiechówku, Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku, Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Radzymin.

Wystawa składa się z opowieści o ludziach, którzy działali na naszym terenie, instalacji w pudełkach do których spogląda się przez dziurkę od klucza. Wystawa jest przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami. Opowieści są tłumaczone na polski język migowy, a powstała instalacja uzupełniona jest o specjalnie przygotowaną audiodeskrypcję. Projekt wspierały kadry Mazowieckiego Instytutu Kultury oraz opowiadaczy z Fundacji na Rzecz Kultury WALIZKA, a także Hersoria Płocka. Dofinansowano z „Koalicji dla Niepodległej #wiktoria 1920”.

Back to top button