Sportowe

Piłkarski MDK

Zajęcia piłkarskie w MDK to szkółka, która czerpie inspiracje z najlepszych źródeł jakimi są zachodnie federacje piłkarskie, niemiecka, angielska, hiszpańska, portugalska ale także chorwacka, czeska i słowacka myśl szkoleniowa oraz brazylijska szkoła piłki nożnej dla dzieci. Dzięki dogłębnej analizie wielu odbytych szkoleń gdzie prelegentami byli krezusi futbolu, trenerzy takich klubów jak FC Barcelona, AC Milan, Chelsea Londyn, Olimpique Marsylia, Galatasaray Stambuł, Dinamo Zagrzeb, Manchesteru United, Herthy Berlin, Ajaxu Amsterdam, FC Sewilli, Atletico Madryt i wielu innych,  przyswojone zostały metody, rozwiązania i schematy, które stoją u podstaw szkolenia w UKS MDK Płock.

Od samego początku przygody z piłką w MDK młodym zawodnikom wpajane jest znaczenie zasady fair play którą trenerzy najczęściej starają się egzekwować właśnie podczas gry oraz zasadę zdrowego odżywiania się w formie pogadanek przed w trakcie i na koniec treningu, a także w formie zadaniowej (np. tydzień nie jedzenia słodyczy, które zastępuje się owocami i warzywami itp.) Zdobyta wiedza została połączone z filozofią szkolenia, którą stosuje tak, by uzyskać jak najlepszy efekt w pracy z dziećmi. Dostosowane pomysły wyżej wymienionych potęg piłkarskich na szkolenie najmłodszych do rodzimych rozwiązań szkoleniowo-organizacyjnych, uzyskując najlepszą jakość szkolenia.

Grupą opiekuje się Zbigniew Tomaszewski
Zajęcia w Szkole Podstawowej nr 1 odbywają się w poniedziałki i środy dwóch grupach: Grupa I – 14.30 – 16.05, Grupa II – 16.10 – 17.45

Zobacz także
Close
Back to top button