Aktualności

Piknik Rodzinny z okazji stulecia odznaczenia Płocka Krzyżem Walecznych

Zapraszamy!

Będzie moc atrakcji!

❗️ 30 września o godzinie 16:00 spotykamy się w Ogrodzie Jordanowskim w Płocku (ul. 4. Pułku Strzelców Konnych) na Pikniku Patriotycznym z okazji stulecia odznaczenia Płocka Krzyżem Walecznych przez Józefa Piłsudskiego w 1921 roku.

🇵🇱 Zanim przejdziemy do przedstawienia atrakcji cofnijmy się na chwilę do pamiętnego dnia przed stu laty i posłuchajmy samego Marszałka: „Za zachowanie męstwa i siły woli w ciężkich i nadzwyczajnych okolicznościach, w jakich się znalazło miasto, za męstwo i waleczność – mianuję miasto Płock kawalerem Krzyża Walecznych” – takie słowa padły z ust Marszałka Józefa Piłsudskiego popołudniu 10 kwietnia na placu Floriańskim. Słysząc te słowa niejednemu ówczesnemu obywatelowi naszego miasta zeszkliły się oczy. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ tylko Płock i Lwów dostąpiły wówczas takiego zaszczytu.

💛 W czasie dwugodzinnej imprezy będziecie mogli obejrzeć występy grup artystycznych MDK, wziąć udział w licznych tematycznych warsztatach (świeczki z wosku, ozdoby patriotyczne, kartki okolicznościowe, fascynatory inspirowane modą 20-lecia, wiklina), a na najmłodszych czekają zabawy manualne, animacje z chustą, figurki z baloników i specjalne stoisko przygotowane przez naszych przyjaciół z ZOO Płock. Dla lubiących wyzwania czekają quiz terenowy „Płock – Miasto Bohater, konkursy: o odznaczeniu Płocka Krzyżem Walecznych, o wybitnych Polaków, o Płocku w okresie 20-lecia międzywojennego, językowy i muzyczny.

❤️ Dodatkowo na partyjkę szachów wpadnie do nas sam Józef Piłsudski, a na tle jego Kasztanki będzie można zrobić sobie pamiątkową fotografię.

💙 Nie zabraknie również pokrzepiającego i rozgrzewającego poczęstunku oraz waty cukrowej, która osłodzi podziwianie statycznych atrakcji takich jak dymiarka i rakiety.

#PłockMiatoBohater

Zobacz także
Close
Back to top button