Konkurs Poetycki im. Janusza KorczakaWyniki

Ogólnopolski Konkurs Poetyckie im. Janusza Korczaka rozstrzygnięty

Protokół z obrad jury
XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Janusza Korczaka
Płock, 17.04.2020 r.

Jury XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Janusza Korczaka w składzie:

  • Elżbieta Zbrzezna – polonistka,
  • Maciej Woźniak – poeta, eseista, krytyk literacki,

po wnikliwiej analizie nadesłanych wierszy, zdecydowało o następującym podziale nagród i wyróżnień: :

Kategoria wiekowa 7 – 12 lat

Nagroda Specjalna Dla Najmłodszego Laureata
Miłosz Ślemp
, 7 lat, godło „Puszek” – za cały zestaw wierszy
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki z Oddziałami Przedszkolnymi w Goczałkowie

I Nagroda
Kacper Życzyński
, 12 lat, godło „Żetka” – za wiersze: „Drewniana miłość”, „Konie”, „Mam przyjaciela”
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 12 im. Jana Pawła II w Stalowej Woli

II Nagroda
Grzegorz Sobkiewicz
, 12 lat, godło „grechut” – za cały zestaw wierszy
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 12 im. Jana Pawła II w Stalowej Woli

II Nagroda
Barbara Kotula
, 9 lat, godło „Papi” – za wiersze: „Droga wspomnień”, „Wiatr”, „Pisklę”, „Bajka”
Klub Literacki „Pegazik” w Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra” w Pile

II Nagroda
Maja Złotnik
, 11 lat, godło „Majkula” – za wiersze: „Ocean”, „Zegar” „Co znaczy słowo kocham?”
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Fryderyka Chopina w Żarach

II Nagroda
Agnieszka Trzcińska
, 11 lat, godło „Agnieszka” – za wiersze: „Pojedynczo”, „Pozory”, Aby dotrzeć”
Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku

III Nagroda
Marika Pytlarz
, 12 lat, godło „Owca” – za wiersze: „Odludzie”, „Niepamięć”
Klub Literacki „Pegazik” w Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra” w Pile

III Nagroda
Magdalena Rataj
, 10 lat, godło „Magdalena R.10” – za wiersze „Zimowa bajka”, „Okulary-czary…”
Szkoła Podstawowa nr 7 im. Józefa Bema w Ostrowie Wielkopolskim

III Nagroda
Zuzanna Sadowska
, 11 lat, , godło „Sówka” – za wiersze: „Odgłosy przyrody”, „Chmury”, „Pada śnieg”
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wierzchowinach

Wyróżnienia:

  • Oliwia Kot, 11 lat, godło „Naris” – za wiersz pod tytułem „Wiersz”
    Szkoła Podstawowa nr 1 w Opatowie
  • Nadia Kosiorska, 12 lat, godło „Nadzieja” – za wiersz „Muzyka”
    Szkoła Podstawowa nr 1 im. Fryderyka Chopina w Żarach
  • Maja Lipińska, 12 lat, godło „Lipka” – za wiersz „Czy pomożesz mi, świecie mój?”
    Szkoła Podstawowa nr 1 im. Fryderyka Chopina w Żarach
  • Lena Sadowska, 9 lat, godło „Gwiazdeczka” – za wiersz „Sen”
    Szkoła Podstawowa Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Ciechanowie
  • Zofia Rusin, 10 lat, godło „Zosik” – za wiersz „Ludzie patrzą w przyszłość i wierzą…”
    Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku
  • Bartosz Polakowski, 11 lat, godło „Poeta pojęć” – za wiersz „Czas”
    Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marsz. Józefa Piłsudskiego w Wołominie

Kategoria wiekowa 13 – 15 lat

I Nagroda
Jakub Miklus
, 13 lat, godło „Kuba. M” – za cały zestaw wierszy
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 12 im. Jana Pawła II w Stalowej Woli

II Nagroda
Wiktoria Truszkowska
, 13 lat, godło „Wiki” – za wiersze: „Żadnych gości nie wpuszczam”, „Autostrada”, „Nie lubię”
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 12 im. Jana Pawła II w Stalowej Woli

II Nagroda
Dominika Kamińska
, 14 lat, godło „Kamyk” – za wiersze: „Chłód”, „Teatr”, „Na targu”
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Fryderyka Chopina w Żarach

II Nagroda
Natalia Pokrywa
, 14 lat, godło „Natalia”– za wiersze: „Tatuaże”, „Ona”, „Drzwi do mojej wolności”
Szkoła Podstawowa nr 7 im. Józefa Bema w Ostrowie Wielkopolskim

III Nagroda
Mikołaj Ślemp
, 13 lat, godło „Mocarz” – za wiersze: „Ziemio!”, „Kierunek – dorosłość”, „Lalka poety”
Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki z Oddziałami Przedszkolnymi w Goczałkowie

III Nagroda
Zofia Rynkowska
, 14 lat, godło „Sophie” – za wiersze: „Oczy”, „Zachody słońca”
Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu

Wyróżnienia:

  • Zofia Ruśnicka, 15 lat, godło „ZoJa” – za wiersz „Ból”
    Szkoła Podstawowa w Nowym Wiśniczu
  • Adam Zienkowicz, 14 lat, godło „Nero” – za wiersz „Trumna chłopska”
    Szkoła Podstawowa w Zbąszynku
  • Zuzanna Sekuła, 14 lat, godło „Zuzanna” – za wiersz „Maska”
    Szkoła Podstawowa nr 83 we Wrocławiu
  • Jagoda Mazur, 15 lat, godło „Jadzia” – za wiersz „Oda do sernika”
    Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Wólce Podleśnej
  • Patrycja Lelewska, 13 lat, godło „Pati” – za wiersz „Dla mamy”
    Szkoła Podstawowa nr 1 w Piasecznie
  • Julia Wujec, 15 lat, godło „julia15” – za wiersz „Moja inność”
    Szkoła Podstawowa nr 1 w Piasecznie
  • Monika Monthoi, 15 lat, godło „Mona” – za wiersz „Pozory”
    Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku
  • Mateusz Gumienny, 13 lat, godło „Mateo” – za wiersz „Firanka”
    Szkoła Podstawowa nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim

Laureatom serdecznie gratulujemy i prosimy o cierpliwość, gdyż ze względu na zaistniałą sytuację wysyłka nagród może ulec opóźnieniu.

Tagi
Back to top button
Close
Close