Konkurs Poetycki im. Janusza KorczakaWyniki

Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Janusza Korczaka – wyniki

Werdykt jury
XXVIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Janusza Korczaka
Płock, 23 kwietnia 2022 r.

Jury XXVIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Janusza Korczaka w składzie:

  • Elżbieta Zbrzezna – nauczycielka języka polskiego,
  • Maciej Woźniak – poeta, eseista, krytyk literacki,

po wnikliwiej analizie nadesłanych 70 zestawów wierszy, zdecydowało o następującym podziale nagród i wyróżnień:

Kategoria wiekowa 7 – 12 lat

I Nagroda
Aleksandra Szczepaniak, 12 lat, godło „kornelia” – za zestaw wierszy, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim

II Nagroda
Aleksandra Pochwatka, 12 lat, godło „Ardna” – za zestaw wierszy, Szkoła Podstawowa nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie

II Nagroda
Aleksandra Przybyłowicz,11 lat, godło „olkavix” – za zestaw wierszy, Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Mikołaja Kopernika w Hutkach

III Nagroda
Antonina Mrowiec, 11 lat, godło „Mrówka” – za zestaw wierszy, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 12 im. Jana Pawła II w Stalowej Woli

III Nagroda
Julia Jodłowska, 8 lat, godło „Pszczółka” – za wiersz „Zalękniona”, Szkoła Podstawowa nr 7 im. Henryka Sienkiewicza w Żyrardowie

Wyróżnienie
Jakub Rymkiewicz,12 lat, godło „Henio” – za zestaw wierszy, Szkoła Podstawowa nr 31 im. Orła Białego w Częstochowie

Wyróżnienie
Natalia Makowska,11 lat, godło „Mak” – za wiersz „On”, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Smardzewicach

Wyróżnienie
Nina Budner,12 lat, godło „Żabka Ninka” – za wiersz „Poszukiwania”, Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej Polski w Witoni

Wyróżnienie
Aleksandra Gębal,11 lat, godło „stokrotka” – za wiersz „Wreszcie wiosna”, Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Końskowoli

Wyróżnienie
Jakub Szopa,12 lat, godło „Jakub” – za wiersz „Czekolada”, Szkoła Filialna w Sadykierzu

Wyróżnienie
Karolina Staroń,12 lat, godło „Ashley” – za wiersz „Maleńki szczegół, zwykły śnieg…”, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Brzegu

Wyróżnienie
Wiktoria Wotszel,11 lat, godło „Wikwot” – za zestaw wierszy, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 12 im. Jana Pawła II w Stalowej Woli

Wyróżnienie
Barbara Kotula,11 lat, godło „Blasia” – za wiersze „Myśli błękitne” i „Mało kto…”, Klub Literacki „Pegazik” przy Młodzieżowym Domu Kultury „ISKRA” w Pile, Szkoła Podstawowa nr 11 im. Królowej Jadwigi w Pile

Wyróżnienie
Aleksandra Kurzelowska, 12 lat, godło „Alessa” – za wiersz „Danie moich marzeń”, Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Motyczu

Wyróżnienie
Sara Sitkowska,10 lat, godło „sara dilay” – za zestaw wierszy, Katolicka Szkoła Podstawowa im. ks. dr Bernarda Sychty w Świeciu

____________________________________________________________________

Kategoria wiekowa  13 – 15 lat

I Nagroda
Maja Mużdżyńska,13 lat, godło „Róża” – za zestaw wierszy, Szkoła Podstawowa nr 31 im. 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich w Bielawach

I Nagroda
Ewelina Matejko, 13 lat, godło „Szalony zmysł”– za zestaw wierszy, ArtOvo Centrum Praktyk Artystycznych w Międzyrzecu Podlaskim

II Nagroda
Miłosz Stachowski,13 lat, godło „Solmi” – za zestaw wierszy, Społeczna Szkoła Podstawowa w Korlinie

II Nagroda
Amelia Rzeźniczek, 13 lat, godło „Maria” – za zestaw wierszy, Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Lublinie

III Nagroda
Grzegorz Sobkiewicz,14 lat, godło „Grechut” – za wiersze „Babunia…” i „Mamo…”, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 12 im. Jana Pawła II w Stalowej Woli

III Nagroda
Paulina Puacz, 14 lat, godło „Anna” – za zestaw wierszy, Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Lublinie

Wyróżnienie
Maria Sobolewska, 14 lat, godło „Paradysia 14” – za wiersz „Spowiedź”, Szkoła Podstawowa im. Oddziału Partyzanckiego Armii Krajowej „Błysk” w Paradyżu

Wyróżnienie
Anna Grodzicka, 14 lat, godło „Elisabeth” – za wiersz „Nienawiść”, Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu

Wyróżnienie
Nina Hawryluk,15 lat, godło „Anin” – za zestaw wierszy, Zespół Placówek Oświatowych nr 3 Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim

Wyróżnienie
Daria Maria Myszka, 15 lat, godło „Mouse” – za wiersz „Usłyszeć ciszę”, Zespół Placówek Oświatowych nr 3 Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim

Wyróżnienie
Julia Hryciuk, 15 lat, godło „tygrysek” – za wiersz *** („Co przyniesie jutro”), Zespół Placówek Oświatowych nr 3 Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim

Wyróżnienie
Weronika Kozak,14 lat, godło „Taekoo” – za zestaw wierszy, Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Słowiku

Wyróżnienie
Kacper Piotrowski, 14 lat, godło „Kapidron” – za wiersz „Czas”, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Brzegu

Wyróżnienie
Kacper Życzyński, 14 lat, godło „Żetka” – za wiersz „Biografia”, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 12 im. Jana Pawła II w Stalowej Woli

Wyróżnienie
Maria Stefaniuk, 15 lat, godło „awokado” – za wiersze „Kurtyna nocy” i „Głębia oka”, Zespół Placówek Oświatowych nr 3 Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim

Wyróżnienie
Anna Tyburska, 13 lat, godło „Anutka” – za wiersz „Żal”, Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu

Wyróżnienie
Adam Cieślak, 14 lat, godło „Jan” – za zestaw wierszy, Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Lublinie

Back to top button