Muzyczne

Nauka gry na instrumentach klawiszowych

W Młodzieżowym Domu Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego w Płocku w ramach nauki gry na instrumentach klawiszowych prowadzone są zajęcia z gry na pianinie oraz keyboardzie.

Oprócz zajęć praktycznych przekazywana jest też wiedza z zakresu teorii muzyki: zasady muzyki, harmonia, formy muzyczne, historia muzyki itp. Realizowane są także ćwiczenia umuzykalniające takie jak: kształcenie słuchu, poczucie rytmu, elementy improwizacji oraz gry zespołowej.

Grupa działa od 2007 r. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 7 lat i adresowane są zarówno do tych, którzy już wcześniej uczęszczali na lekcje gry na instrumencie, jak i początkujących. Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest posiadanie własnego instrumentu. Każdy uczestnik grający na keyboardzie przynosi na zajęcia własny instrument wraz ze słuchawkami, zaś dla osób grających na pianinie instrument w czasie zajęć zapewnia placówka. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w wymiarze 2 godzin lekcyjnych (2 x 45 min.) i mają formę zajęć grupowych – symultanicznych. Oznacza to, iż instruktor w danym czasie prowadzi zajęcia z jedną osobą, zaś pozostałe ćwiczą ze słuchawkami na uszach wskazany wcześniej materiał. Maksymalna ilość uczestników to 4 osoby.

Opiekunem grupy jest Włodzimierz Szpotański
Zajęcia odbywają się we czwartki w godz. 16.20 – 17.55

Zobacz także
Close
Back to top button