Barwna opowieść o Władku Broniewskim

Publikacja Barwa opowieść o Władku Broniewskim, powstała z inicjatywy pani dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego w Płocku Litosławy Koper, stworzona została w ramach, obchodzonego w naszym mieście, Roku Władysława Broniewskiego. Na jej kartach można znaleźć piękne komiksowe kadry narysowane przez uczestników zajęć plastycznych z grup Mali twórcy i Kolorowy świat prowadzonych przez panią Katarzynę Adamczyk, doświadczoną plastyczkę z płockiego MDK, której podopieczni regularnie zdobywają nagrody w najbardziej prestiżowych konkursach. Grafiki ilustrują nostalgiczną podróż przez burzliwe i zarazem przebogate życie Władysława Broniewskiego od wczesnej młodości po ostatnie, powojenne lata. Życiorys wielkiego poety na potrzeby komiksu zaadoptował pan Tomasz Cybulski z Młodzieżowego Domu Kultury.

Zapraszamy do czytania i oglądania: