WOŚP

32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Płocku. Poradnik dla wolontariusza

W związku ze zbliżającą się datą 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zapraszamy do zapoznania się z krótkim poradnikiem dotyczącym tegorocznej zbiórki.

I. Przygotowanie do zbiórki:

1. Podpisanie puszki numerem identyfikatora. Znajduje się on obok zdjęcia pod hologramem i ma formę: „xxxx/347”.
  2. Identyfikator należy założyć i nosić w widocznym miejscu podczas całej zbiórki.

II. Podczas zbiórki:

1. Zbiórka odbywa się tylko i wyłączne w niedzielę 28 stycznia.
  2. Wolontariusze poniżej 16 roku życia muszą zbierać pod opieką osoby pełnoletniej.
  3. Osoby w wieku 16+ mogą zbierać samodzielnie, ale ze względów bezpieczeństwa odradzamy samotną zbiórkę.
  4. Datki można zbierać jedynie w miejscach publicznych (ulice, place, bulwary, parki, itp.).
  5. Nie można wchodzić do sklepów, lokali usługowych, kościołów, na teren prywatny ani chodzić po domach/mieszkaniach.

III. Rozliczenie:

1. Rozliczenie odbywa w Orlen Arenie (Plac Celebry Papieskiej 1, loża prasowa).
  2. Rozliczać można się od 12.00 najpóźniej do 20.00.
  3. Do miejsca rozliczenia puszek może wejść jedynie rozliczający się wolontariuszy oraz, w przypadku osób niepełnoletnich, wolontariusz z rodzicem/opiekunem.
  4. Rozliczenie jest dwuetapowe i kończy je otrzymanie podziękowanie, które jest jednocześnie zaświadczeniem o udziale w Finale.
  5. Nierozliczenie puszki będzie skutkowało poszukiwaniami z naszej strony, w skrajnych przypadkach z pomocą służb.

IV. W przypadku rezygnacji z udziału w zbiórce należy niezwłocznie poinformować Sztab:

1. Do 26 stycznia: telefonicznie pod numerem (24) 364-77-14 lub mailowo na adres wosp@mdk-plock.pl. W finałowy weekend te formy kontaktu będą nieaktywne!
  2. W dniach 27-28 stycznia: wysyłając sms pod numer 513 074 175 o treści: „imię i nazwisko, nr identyfikatora – nie zbieram”.
  3. W sprawach nagłych w dniu Finału można się kontaktować pod numerem telefonu 513 074 175.

Na stronie internetowej Młodzieżowego Domu Kultury w Płocku i profilu FB Sztabu WOŚP w Płocku znajdują się dodatkowe filmy instruktażowe. Zapraszamy do ich obejrzenia. Tam też publikujemy najświeższe informacje.

Dziękujemy, że jesteście z nami!

Partnerem tegorocznego Finału jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.