Protokół jury eliminacji rejonowych
47. Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci i Młodzieży
„Pięknie być człowiekiem”
16.05.2026 r.
Jury eliminacji rejonowych 47. Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci i Młodzieży „Pięknie być człowiekiem” w składzie:
- Aleksandra Sierandt
- Paula Stępczyńska
- Eliza Łochowska
po wysłuchaniu 13. recytatorów przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:
Kategoria: klasy I – III szkoły podstawowej
I Nagroda
Paulina Zych ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. Bolesława Chrobrego w Płocku
Julia Surdykowska ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Druha Wacława Milke w Płocku
II Nagroda
Barbara Lewandowska ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. Bolesława Chrobrego w Płocku
III Nagroda
Zofia Kuś–Szałańska ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Druha Wacława Milke w Płocku
Kategoria: klasy IV – VI szkoły podstawowej
I Nagroda
Anna Malik ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 22 im. Janusza Korczaka w Płocku
II Nagroda
Zofia Żurek ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 22 im. Janusza Korczaka w Płocku
Mirella Oziemblewska ze Szkoły Podstawowej nr 8 im. Aleksandra Macieszy w Płocku
III Nagroda
Nikola Żółtowska ze Szkoły Podstawowej nr 17 im. Tadeusza Kościuszki w Płocku
Wyróżnienia:
Magdalena Brzezińska ze Szkoły Podstawowej im. Obrońców Ojczyzny w Nowym Miszewie
Kategoria: uczniowie klas VII – VIII
I Nagroda
Filip Pesta ze Szkoły Podstawowej nr 17 im. Tadeusza Kościuszki w Płocku
Do finału w Książnicy Płockiej zakwalifikowani zostali:
- Filip Pesta
- Anna Malik
- Mirella Oziemblewska
- Paulina Zych
- Julia Surdykowska
- Barbara Lewandowska
Finał 13 czerwca 2026 r. w Książnicy Płockiej im. Władysława Broniewskiego o godz. 10













